Ballı Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Ballı Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ballı Elma Sirkesi: vücut sağlığı için birçok hastalık için kullanılır. Bal arılar tarafında çiçeklerde aldığı polenler ile yaptığı B vitamini açısında zengin, tatlı bir besin kaynağıdır. Bal ile elma sirkesinin de sağlık için çok faydaları vardır. Elma sirkesi taze toplanmış çeşitli elmaların basit ve kolay yapılışı ile elma sirkesi elde edilir.

Elma sirkesi cam şişeler veya cam kavanozlarda bekleme süresine alınır. Bu bekleme süresinde sirke içerisinde oluşan asit sirkenin içerisindeki bileşenleri tamamlamaktadır. Sirkenin bekleme süresini karanlık bir kösede olması sirkenin kalitesini artırır. Bal ve elma sirkesi bu iki muhteşem gıdanın bir araya gelmesi vücut için tam bir şifa kaynağı olur. Balın ve sirkenin şifa kaynağı olduğu yüzyıllardan beri bilinmektedir, bu iki şifa kaynağının birleştiğinde şifa olmayacağı hastalık yok denecek kadar azdır.

Ballı elma sirkesinin faydaları: Ballı elma sirkesi zayıflamak isteyen bayanların ilk kullandığı ve faydasını gördüğü içecektir.
  • Bayanların adet döneminde vücutlarında oluşan ödemlerin atılmasını sağlar. Mide rahatsızlıkları için çok faydalıdır, hazmı kolaylaştırır, şişkinliği önler. Vücuttaki fazla suyun atılmasına yardımcı olur ve yağ yakmaya bire birdir. Her sabah aç karnına kaynatıp ılıyan 1 bardak suyun içerisine 1 yemek kaşığı bal ve 4 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edilir içilir, bu içeceği günde 3 defa yemeklerden önce aç karnına içmelisiniz.
  • Ballı elma sirkesi cilt içinde çok faydası vardır. Ciltte oluşan siyah noktaların temizlenmesini sağlar, cilt lekelerini giderir. Cilde uygulandığı zaman cilde canlılık verir parlak olmasını sağlar. Gün içerisinde yapılan makyajın cilde verdiği zararı gidermek ve cilde parlaklık sağlamak için bir kâseye yarım çay bardağı koyup içerisine bir tatlı kaşığı bal ve iki yemek kaşığı elma sirkesi ilave edilir. Bu karışım ile yüz ve boyun bölgesi bir pamuk yardımı ile temizlenir.
  • Bal ve elma sirkesinin birleşimi bağışıklık sistemini güçlendirir, soğuk algınlığı ve gribi önler. Vücudu mikroplardan arındırır, boğaz ağrısını keser, boğaz şişmesini ve ses kısıklığını geçirir. Bronşit, astım gibi rahatsızlıklarda balgam söktürür rahat nefes almayı sağlar. Günde 3-4 defa bir su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı bal ve 3-4 yemek kaşığı sirke ilave edip tüketilir.
  • Bal ile elma sirkesi en iyi metabolizma çalıştırıcıdır. Bağırsakları çalıştırır, kabızlığı önler bunun için bir su bardağı ılık suyun içerisine bir yemek kaşığı bal ve 3-4 yemek kaşığı sirke ilave edilir içilir. Bu karışımı sorununuza göre az veya çok içebilirsiniz.
  • Bal ve elma sirkesi kemikleri ve eklemleri güçlendirir, ağrılarını keser, vücutta oluşan yaraların iyileşmesini sağlar. Saçlarda görülen cansızlığı iyi gelir, saçları canlandırır, saç dökülmesini önler, saç diplerinde oluşan kepeğin giderilmesini sağlar. Saç bakımı için 1 su bardağı elma sirkesine 3-4 yemek kaşığı bal ilave edilir ve bu karışım ile saç diplerine masaj yapılır 1 saat bekletilip yıkanır.
  • Kış aylarında çıkarken bal ve elma sirkesiyle detoks yapmak vücudun kış yorgunluğunu attırır, vücuda temizler ve zindelik verir, kalbi kuvvetlendirir, damarları açar. Bunun için bir su bardak suyun içerisine bir yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı elma sirkesi konulur ve içilir.

Ballı Elma Sirkesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ahmet Maranki Elma Sirkesi

Ahmet Maranki Elma Sirkesi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Elma Şekeri Tarifi ve Malzemeleri

Elma Şekeri Tarifi ve Malzemeleri

Elma Sirkesi Saç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Saç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Dilim Patates Kalori?

Elma Dilim Patates Kalori?

Elma Sirkesi ve Bal

Elma Sirkesi ve Bal

Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Elma Nasıl Kurutulur?

Elma Nasıl Kurutulur?

Güncel

1 Yeşil Elma Kaç Kalori?

1 Yeşil Elma Kaç Kalori?