Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Cilt lekeleri için elma sirkesi özellikle asit içeriğe sahip olması nedeni ile kullanılmaktadır. Bu asit içeriğinin hücre yenileyici bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Bu etkiler sayesinde elma sirkesinin pek çok cilt sorununa da iyi geldiğini görebilmek mümkündür. Özellikle genetik etkenler, gebelik dönemi, hormonlarda gerçekleşen değişiklikler, yaşlılık, menopoz, uzun süre güneş ışınları altında kalma, stres ve yanlış cilt bakım uygulamalarının gerçekleştirilmesi gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak oluşan cilt lekeleri üzerinde çok etkili olduğunu görebilirsiniz.

Cilt Lekeleri için Elma Sirkesi Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar
  • Elma sirkesi, lekeleri soyarak ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Bu sebeple elma sirkesi uygulamasının geceleri uykuya dalmadan önce gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede geceleri cildin güneş ışığına da maruz kalmaması sağlanmaktadır.
  • Elma sirkesinin etkilerini daha hızlı şekilde görebilmek için elma sirkesini su ile karıştırıp kaynatmalı ve buharına yüzünüzü tutmalısınız. Bunun için 1 litre su içerisine 1 su bardağı elma sirkesini kullanmanız yeterli olacaktır. Buharın uçmasını engellemek için başınızı havlu ile kapatarak buhara yüzünüzü tutabilirsiniz.
  • Güneş sebebi ile oluşan çiller üzerinde de etkili olduğunu görebileceğiniz cilt lekeleri için elma sirkesi etkisini daha iyi göstersin istiyorsanız elma sirkesi uyguladığınız bölümlerin güneş ışığından korunmasını sağlamanız gerekmektedir.
Cilt Lekeleri için Elma Sirkesi Kullanımı

Cildinizdeki lekelerden kurtulmak için elma sirkesi kullanacaksanız ilk olarak cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Bu sayede gözeneklerinizin iyice açılmasını sağlayarak elma sirkesinin üzerine düşen görevi daha iyi gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Temizlenmiş olan cilde elma sirkesine batırdığınız bir parça pamuğu bastırarak lekeleri silmeniz gerekmektedir. Burada önemli olan elma sirkesini pamukla cildinizdeki lekeleri bölümlere iyice uygulamanızdır. Sadece pamuğu cilde temas ettirmek yeterli olmayacaktır. Gözeneklere elma sirkesi girdiğinden emin olmak için uygulamayı bastırarak yapmalısınız.

Elma sirkesinin lekeler üzerinde etkili bir sonuç verebilmesi için 20 dakikaya ihtiyaç vardır. Cilt lekeleri için elma sirkesi kullanımı sonrasında en az 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Bu uygulamayı düzenli şekilde gerçekleştirmeniz sayesinde bir süre sonra cilt lekelerinizden rahatlıkla kurtulduğunuzu görebilmeniz mümkün olacaktır.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Elma Türleri ve Özellikleri

Elma Türleri ve Özellikleri

Elma Sirkesi Diyeti

Elma Sirkesi Diyeti

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Elma Kurusu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Kurusu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Suyunun Faydaları Nedir?

Elma Suyunun Faydaları Nedir?

Elma Çeşitleri Nelerdir?

Elma Çeşitleri Nelerdir?

Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Güncel

1 Yeşil Elma Kaç Kalori?

1 Yeşil Elma Kaç Kalori?

Güncel

Elma Dağı Türleri ve Özellikleri

Elma Dağı Türleri ve Özellikleri