Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri, elma sirkesi tıkalı olan gözeneklerin açılarak yeniden sivilce oluşmasını büyük ölçüde engeller. Ayrıca cildin kendi yağ üretimini dengelediğinden dolayı sivilcelerin önlenmesinde en etkili çözümlerden birisidir. Sivilce lekelerinin giderilmesi için elma sirkesinin içerisine yoğurt, yulaf ve limon gibi malzemeler ekleyerek çeşitli maskeler hazırlanabilir. Elma sirkesi özellikle ciltteki sivilce ve sivilce lekelerinin tedavisi için doğal bir yöntemdir. Ayrıca elma sirkesi cilde sürüldüğü zaman mikrop kırıcı özelliği sayesinde bölgeyi dezenfekte ederek cildin temizlenmesini sağlar. Elma sirkesinin bu özelliğinden dolayı yağlı ciltlerde ve kuru ciltlerde kullanıldığı taktirde yeniden sivilce oluşumunu ve sivilceden kaynaklı olarak ortaya çıkan lekelerin tedavisinde kullanılabilir. Elma sirkesi piyasadaki cilt temizleyici ürünlerine göre çok daha etkili olan doğal bir seçenektir. Sivilce lekesinin dışında yz aylarında sıklıkla karşılaşılan cilt lekelerinde de elma sirkesi oldukça etkilidir.

Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri Geçirmek İçin Nasıl Kullanılmalıdır, sivilce lekelerine karşı elma sirkesi saf hali ile direkt olarak cilde uygulanmamalıdır. Çünkü ciltte kaşıntı, tahriş, kabarma ve kızarıklık şeklinde problemlere neden olabilmektedir. Çoğunlukla elma sirkesi seyreltilmeden kullanıldığında meydana gelen bu şikâyetler çok kısa süre içinde kendiliğinden kolaylıkla geçebilmektedir. Sivilce lekeleri için elma sirkesi mutlaka su ile seyreltilerek tonik şeklinde kullanıma hazırlanmalıdır. Elma sirkesi günde iki defa yüze uygulanabilir, ancak elma sirkesi kürünü cildinize 3-4 günden fazla kullanılacak ise mutlaka 3 gün ara verilerek cilde uygulanmalıdır.

Sivilce Lekeleri İçin Elma Sirkesi ve Çilek Kürü, elma sirkesi mevsiminde çilek ile karıştırılarak hazırlanan maske yüze uygulandığı taktirde hem sivilce hem de sivilce lekelerine karşı giderici etki göstermektedir. Çilek ile hazırlanan elma sirkesi kürü cilde sürüldükten sonra yaklaşık 2 ya da 3 saat bekletilmelidir. Bu şekilde sivilcelerin oluşumuna ve sivilce lekelerine sebep olan bakteriler elma sirkesinin ve çileğin içerisinde mevcut olan bakteri öldürücü özelliği sayesinde bu bakterileri etkisiz hale getirmektedir. Bu kürü akşam yatmadan 3 saat önce yüzünüze uygulayabilirsiniz. Elma sirkesi çilek kürü sivilce lekelerini temizlerken, aynı zamanda cildinizi nemlendirerek kapalı olan gözeneklerin açılmasına ve cildin nefes almasını da sağlar. Elma sirkesi ve çilek kürü cilde uygulandıktan sonra ılık su ile durulayın ve cilde nemlendirici krem ya da losyon sürerek daha canlı ve diri görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sivilce Lekesi İçin Elma Sirkesi Limon Suyu Kürü
  • 2 çay kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı su
  • 1 çay kaşığı limon suyu
Elma Sirkesi ve Limon Suyu Kürünün Hazırlanışı ve Uygulanışı, küçük bir kabın içerisinde bütün malzemeleri iyice karıştıralım. Ardından her gece düzenli olarak yatmadan önce bu kürü pamuk yardımı ile cildinizdeki sivilce lekelerini silin. Kür sabaha kadar yüzünüzde kalsın ve sabah uyanınca normal su ya da ılık su ile cildinizi yıkayarak temizleyin.

Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Elma Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Elma Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Elma Sirkesi Cilt Lekeleri

Elma Sirkesi Cilt Lekeleri

Editörün Seçtiği

Elma Zayıflatır mı?

Elma Zayıflatır mı?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Elma Patates Tarifi ve Malzemeleri

Elma Patates Tarifi ve Malzemeleri

Elma Dilim Patates Kalori?

Elma Dilim Patates Kalori?

Yer Elması Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yer Elması Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ballı Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ballı Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Güncel

Elma Şekeri Tarifi ve Malzemeleri

Elma Şekeri Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Ahmet Maranki Elma Sirkesi

Ahmet Maranki Elma Sirkesi