Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
22 Haziran 2024

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesi, zayıflama sürecinde destekleyici bir unsur olarak bilinir. İçeriğinde birçok besin maddesi, enzimler, bitkisel asitler, organik maddeler ve yararlı vitaminler bulundurur. Ancak, zayıflama için elma sirkesi tek başına yeterli değildir; daha çok zayıflama sürecine hız ve güç katan bir faktör olarak değerlendirilmelidir.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesinin Vücuda Sağladığı Yararlar

Elma sirkesi, yemeklerden önce ve sonra tüketildiğinde tokluk hissi sağlayarak bir sonraki öğüne kadar bu hissin devam etmesine yardımcı olabilir. Bu sayede daha az yemek tüketildiği gözlemlenmiştir. Elma sirkesinin zayıflamaya diğer bir etkisi ise kan şekerinde oluşan dalgalanmaları engellemesidir. Yemek yedikten sonra ağırlık hissini gidermek için tatlı yeme ihtiyacımız oluşur. Bu da kan şekerinin artmasından kaynaklanır. Bilimsel olarak kanıtlanmış olan elma sirkesi, yemekten sonra insülini %19-%34 oranında artırarak kan şekerini düşürür. Yemek esnasında elma sirkesine bir parça ekmek batırarak kan şekerini %34 oranında düşürebilirsiniz. Elma sirkesi, kan şekerindeki ani iniş çıkışları dengelediğinden tatlı krizlerinizi kolayca atlatmanızı sağlar.

Elma sirkesi ayrıca:

  • İştahı keser
  • Metabolizma hızını artırır
  • Vücuttaki zararlı toksinleri ve ödemi atar
  • Hücrelere daha fazla oksijen ulaşmasını sağlar
  • Kalori yakımını artırır
  • Damarları açar
  • Lenf sıvısında bulunan toksinleri vücuttan uzaklaştırır
  • Kandaki yağları, kolesterolü ve trigliseritleri eriterek bunların lenf ve karaciğer sayesinde böbreklerden dışarı atılmasını sağlar

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Kürü Nasıl Yapılır?

İki tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak papatya çayına veya suyun içine dökün. İsteğe bağlı olarak sinemaki tozu veya bal ekleyebilirsiniz. Kesinlikle karışımın içine şeker kullanılmamalıdır. Yapılan karışım iyice karıştırılmalıdır.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Kürü Nasıl Kullanılmalıdır?

Hazırlanmış olan karışımı yemek yemeden yarım saat önce içmelisiniz. Eğer midenizde bulantı gibi sorunlar yaratıyorsa yemeklerden yarım saat sonra tüketilmelidir. Midenizle ilgili rahatsızlık ve sorun yaşıyorsanız bu kürü kullanmayınız.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Kürünü Kullandığınızda Sporun Faydası Olur mu?

Bu kür ile zayıflamanın hızını artırmak istiyorsanız, haftada 3-4 kez, yani sabah, öğle, akşam düzenli olarak 15 dakikalık egzersiz yapmalısınız.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Kürü ile Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Uygulanan bu kür ile yeteri kadar su içilmelidir. Su ile vücuttaki ödem ve toksinler atılır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir. Kür, su ile kullanılırsa elma sirkesinin etkisi güçlenir. Kür ile su tüketimi fazla olduğunda zayıflama sürecine hızla katkıda bulunur.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Kürü Uygulanırken Diyet Yapmak Yardımcı Olur mu?

Elma sirkesi kürü ile uygulanan diyet listesi, daha kalıcı kilo vermenize yardımcı olur. Aç karna vücudu zorlamayacak elma sirkesi kürü, diyet ile birlikte uygulanabilir.

Zayıflamak İçin Hangi Elma Sirkesi Kullanılabilir?

Elma sirkesinin en faydalı olan çeşidi, filtre edilmemiş yani organik olanıdır. Bu tarz elma sirkesini marketlerde bulmak biraz zor olabilir.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Elma Sirkesinin Yararları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Yararları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi ve Bal

Elma Sirkesi ve Bal

Elma Nasıl Kurutulur?

Elma Nasıl Kurutulur?

Amasya Elması Türleri ve Özellikleri

Amasya Elması Türleri ve Özellikleri

Güncel

Elma Çeşitleri Nelerdir?

Elma Çeşitleri Nelerdir?

Güncel

Elma Kurabiyesi Tarifi ve Malzemeleri

Elma Kurabiyesi Tarifi ve Malzemeleri